Inwestycje wodociągowe

Inwestycje wodociągowe w harmonogramie ZWIK na lata 2024-27 zostały przesunięte (a niektóre usunięte).
 
? W przedstawionym przez ZWiK Sp. z o.o. "Harmonogramie Realizacji Inwestycji sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w gminie Łomianki na lata 2024-2027" realizacja inwestycji pt. "Budowa sieci wodociągowej w Dziekanowie Bajkowym cz. 2. Ulice: Bolka i Lolka, Kaczki Dziwaczki i Kota w Butach" przesunięta została na V-IX 2025.
 
Dla przypomnienia, inwestycja ta miała być zrealizowana w okresie X 2021 - IX 2022. Jednak, przez półtora roku, skutecznie blokowana była przez trzech mieszkańców ?
 
Dlaczego inwestycja została tak bardzo przesunięta w czasie?
Najpewniej jest to efekt nałożenia przez ZWiK Sp. z o.o. (czyt. Burmistrz Łomianek) zbiorowej odpowiedzialności na mieszkańców Dziekanowa Bajkowego za to, że w niezadowalającym stopniu (zdaniem Urzędu) przyłączają się oni do już wybudowanej sieci. Ucinając wszelkie dyskusje - nadrzędne prawo nie nakłada na właścicieli przyłączy wodociągowych, podłączania się do istniejących sieci.
 
❎ Realizacja zadania pt. "Budowa sieci wodociągowej w Dziekanowie Bajkowym cz.3. Ulice: Koszałka Opałka, Czerwonego Kapturka, Jana Brzechwy, Jana Brzechwy, Dobrej Wróżki" w ogóle wypadła z harmonogramu. Jak wynika z udzielonej mi przez ZWiK Sp. z o.o. odpowiedzi (https://bip.lomianki.pl/.../36124/BRM000312024zalacznik.pdf) - nadal toczy się postępowanie w przedmiocie braku zgody niektórych właścicieli działek drogowych na realizację inwestycji ?
 
✅ Na koniec, dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Marii Kownackiej (fragment drogi od ul. Rolniczej). Realizacja inwestycji wodociągowej zaplanowana została na II-XII 2024. Związane jest to z zaplanowaną w tym roku inwestycją drogową i przeznaczoną na ten cel kwotą 1,3 mln. zł.
 
Marcin ETIENNE
Więcej w tej kategorii:
« Życzenia na Nowy Rok S7 »
Marcin Etienne

Twórca strony. Z wykształcenia informatyk. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Radny kadencji: 2010-14, 2014-18, 2018-23. Przewodniczący Komisji Społecznej, Wiceprzewodniczący Komisji Bezpieczeństwa.