Aktualności

Aktualności

Tu znajdziesz aktualne tematy związane z Dziekanowem Bajkowym, z Gminą... i nie tylko. Imprezy, spotkania, wiadomości, które cieszą, ale i te, co smucą. Słowem wszystkie newsy zebrane w jednym miejscu.

 • Miasteczko ruchu drogowego

  Miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej im. por. Adolfa Pilcha ps. Góra-Dolina w Dziekanowie Polskim gotowe! ??
   
  Ostatnie elementy - znaki pionowe zostały dostarczone i ustawione. Miasteczko ruchu drogowego jest już kompletne! Nasze miasteczko odzwierciedla zminiaturyzowany układ drogowy przeznaczony do nauki przepisów ruchu drogowego. Takie rozwiązanie pozwoli dzieciom i młodzieży zapoznać się z rzeczywistymi warunkami panującymi na drodze a poprzez praktyczną edukację zwiększyć bezpieczeństwo na niej.
   
  Znaki pionowe zostały zakupione ze środków przeznaczonych przez sołectwo Dziekanów Bajkowy ??
   
  Za: Urząd Miejski w Łomiankach
  Marcin ETIENNE
  Więcej...
 • 6.03 Komisja Społeczna - "Świadczenie opieki zdrowotnej w ramach NFZ w Gminie Łomianki".

  W poniedziałek 6.03 o godz. 18:00 odbędzie się w trybie zdalnym (online) - drugie posiedzenie Komisji Społecznej poświęcone kwestiom zdrowotnym mieszkańców naszej gminy. W porządku obrad przewidziano m.in. dyskusję na temat pakietu świadczeń medycznych w ramach NFZ oferowanych przez placówki służby zdrowia działające w ramach NFZ na terenie Gminy Łomianki.
   
  Udział w obradach komisji potwierdzili:
   
  ? Dyrektor SPZZLO Warszawa-Żoliborz, Pani Małgorzata Zaława-Dąbrowska (Przychodnia, ul. Szpitalna 6, https://szpitalna.spzzlo.pl/).
   
  ? Dyrektor NZOZ Łomianki, Pani Anna Lenart (Przychodnia, ul. Warszawska 31, https://nzozlomianki.pl/).
   
  ? Dyrektor SZPZOZ Szpital Dziecięcy w Dziekanowie Leśnym, Pan Robert Lasota, (ul. Marii Konopnickiej 65, https://szpitaldziekanow.pl/).
   
  ? Przebieg posiedzenia Komisji będzie rejestrowany. Obrady można będzie śledzić na kanale YouTube Urzędu Miejskiego w Łomiankach: https://www.youtube.com/user/MiastoLomianki/videos
  Tych z Państwa, którzy chcieliby zadać naszym Gościom pytania, złożyć wniosek lub wyrazić swoją opinię poproszę o przesłanie treści, najpóźniej do dnia 6.03 do godz. 12:00, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W wiadomości proszę o podanie swojego imienia i nazwiska (dane wyłącznie do mojej wiadomości). Gorąco zachęcam do udziału w dyskusji. Pytania i odpowiedzi opublikuję niezwłocznie po posiedzeniu komisji.
   
  Marcin ETIENNE
  Więcej...
 • Rezygnacja Sołtys z pełnionej funkcji

  30 grudnia 2022 r. Sołtys Dziekanowa Bajkowego, Pani Monika Wenda, złożyła na ręce Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak rezygnację z pełnionej funkcji.
   
  Doświadczony bezczynnością burmistrza poprzedniej kadencji, zapytałem Urząd, co zamierza w sprawie. Poniżej przedstawiam stanowisko Urzędu.
   
  Szanowny Panie Radny, w odpowiedzi na Pana interpelację z dnia 12 stycznia 2023 roku informuję, że (...) zgodnie z Ordynacją Wyborczą dla Wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej (...) wybory zarządza Rada Miejska, która określa datę ich przeprowadzenia. W najbliższym czasie Burmistrz przedłoży Radzie Miejskiej projekt uchwały ww. sprawie.
   
  Mieszkańcy Dziekanowa Bajkowego, przed nami wybory...
   
  Marcin ETIENNE
  Więcej...
 • 2.02 Konsultacje społeczne!

  W dniach od 23 stycznia do 13 lutego 2023 r. przeprowadzone zostaną Konsultacje społeczne w temacie "projekt MPZP w rejonach: ul. Rolniczej w Dziekanowie Bajkowym, „Kiełpin Zachód” oraz ul. Rolniczej we wschodniej części Dziekanowa Polskiego".
   
  Informacje na temat konsultowanych projektów udzielane będą telefonicznie pod numerami (22) 888-98-51, (22) 768-62-35 lub bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Łomiankach, Wydział Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Zagospodarowania Przestrzennego, ul. Warszawska 71, pok. 18.
   
  W czwartek 2 lutego 2023 r. o godzinie 17:00 w auli ICDS, ul. Staszica 2, zorganizowane zostanie spotkanie z mieszkańcami Gminy Łomianki, podczas którego omówione zostaną rozwiązania proponowane w projektach konsultowanych planów.
   
  Marcin ETIENNE
  Więcej...