Aktualności

Aktualności

Tu znajdziesz aktualne tematy związane z Dziekanowem Bajkowym, z Gminą... i nie tylko. Imprezy, spotkania, wiadomości, które cieszą, ale i te, co smucą. Słowem wszystkie newsy zebrane w jednym miejscu.

 • Poradnik

  Drodzy Miłośnicy zwierząt. Wraz z Panią Marią Dragunowicz oddajemy w Wasze ręce "Poradnik - Zwierzęta bezdomne i koty wolno żyjące oraz zwierzęta dzikie na terenie Gminy Łomianki".
   
  Od zapowiedzi wydania "Poradnika" minęło pół roku. Opracowanie wymagało jednak od nas rzetelnego podejścia do poruszanych w nim kwestii, w szczególności - uwzględnienia obowiązujących przepisów prawnych. W tym miejscu - serdeczne podziękowania dla dr nauk prawnych Dąbrówki Przewłockiej za konsultację prawną publikacji.
   
  Wierzymy, że nasza praca pomoże Wam jeszcze szybciej i skuteczniej nieść pomoc... wszystkim stworzeniom dużym i małym ?
   
  Dokument w formacie .pdf do pobrania TUTAJWersja WWW poradnika TUTAJ.
   
  Dzięki uprzejmości Studio Reklamowo – Wydawnicze „Patart” już niebawem "Poradnik" pojawi się w wersji broszury, którą będziecie mogli otrzymać m.in. w klinikach weterynaryjnych działających na terenie naszej gminy.
   
  Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę (art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt).
   
  Marcin ETIENNE
  Więcej...
 • Spotkanie z Mieszkańcami - 20.02.2024

  20 lutego o godz. 18:30 zapraszamy Mieszkańców sołectwa na spotkanie. Miejsce: Szkoła Podstawowa w Dziekanowie Leśnym (ul. Francisa Akinsa 6).

  W spotkaniu udział wezmą:

  • Burmistrz Miasta Łomianki – p. Małgorzata Żebrowska–Piotrak
  • pracownicy Wydziału Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Zagospodarowania Przestrzennego;
  • Pracownicy Wydziału Inwestycji i Remontów;
  • a także pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.


  Rada Sołecka

  Dziekanowa Bajkowego

  Więcej...
 • S7

  Projektowana koncepcja organizacji ruchu dla przyszłej trasy S7 na wysokości Dziekanowa Bajkowego. Jest to dość świeży dokument... Jeszcze farba nie przyschła... ? Jest to odcinek drogi od Czosnowa do ul. Czerwonego Kapturka.

  Marcin ETIENNE

  Więcej...
 • Inwestycje wodociągowe

  Inwestycje wodociągowe w harmonogramie ZWIK na lata 2024-27 zostały przesunięte (a niektóre usunięte).
   
  ? W przedstawionym przez ZWiK Sp. z o.o. "Harmonogramie Realizacji Inwestycji sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w gminie Łomianki na lata 2024-2027" realizacja inwestycji pt. "Budowa sieci wodociągowej w Dziekanowie Bajkowym cz. 2. Ulice: Bolka i Lolka, Kaczki Dziwaczki i Kota w Butach" przesunięta została na V-IX 2025.
   
  Dla przypomnienia, inwestycja ta miała być zrealizowana w okresie X 2021 - IX 2022. Jednak, przez półtora roku, skutecznie blokowana była przez trzech mieszkańców ?
   
  Dlaczego inwestycja została tak bardzo przesunięta w czasie?
  Najpewniej jest to efekt nałożenia przez ZWiK Sp. z o.o. (czyt. Burmistrz Łomianek) zbiorowej odpowiedzialności na mieszkańców Dziekanowa Bajkowego za to, że w niezadowalającym stopniu (zdaniem Urzędu) przyłączają się oni do już wybudowanej sieci. Ucinając wszelkie dyskusje - nadrzędne prawo nie nakłada na właścicieli przyłączy wodociągowych, podłączania się do istniejących sieci.
   
  ❎ Realizacja zadania pt. "Budowa sieci wodociągowej w Dziekanowie Bajkowym cz.3. Ulice: Koszałka Opałka, Czerwonego Kapturka, Jana Brzechwy, Jana Brzechwy, Dobrej Wróżki" w ogóle wypadła z harmonogramu. Jak wynika z udzielonej mi przez ZWiK Sp. z o.o. odpowiedzi (https://bip.lomianki.pl/.../36124/BRM000312024zalacznik.pdf) - nadal toczy się postępowanie w przedmiocie braku zgody niektórych właścicieli działek drogowych na realizację inwestycji ?
   
  ✅ Na koniec, dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Marii Kownackiej (fragment drogi od ul. Rolniczej). Realizacja inwestycji wodociągowej zaplanowana została na II-XII 2024. Związane jest to z zaplanowaną w tym roku inwestycją drogową i przeznaczoną na ten cel kwotą 1,3 mln. zł.
   
  Marcin ETIENNE
  Więcej...