Ruszył II etap budowy boiska!

Długo oczekiwana finalizacja inwestycji - bliżej niż dalej. W czwartek, 2 października rozpoczęły się prace ziemne pod realizację II etapu zadania inwestycyjnego Nr 29/12 "Budowa ogólnodostępnego boiska do piłki siatkowej w Sołectwie Dziekanów Bajkowy". Prace potrwają zapewne do końca miesiąca. Inwestycja rodzila się w wielkich bólach. Trwała z przerwą blisko 2 lata i wymagała, poza niezbędną dokumentacją, wymiany korespondencji z Urzędem blisko... 30 razy (!)

Przypomnę. We wrześniu 2012 roku na ręce burmistrza zlożony został Wniosek do Budżetu Gminy na 2013 rok. Założenia były proste. W 3 miesiące przygotowanie dokumentacji, uzyskanie pozwolenia, by w lutym wystąpić z projektem o dofinansowanie inwestycji z UE, a na wiosnę wbić pierwszą łopatę.

 2 etap 1 2 etap 2 2 etap 3

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pana Krzysztowa Czyżyckiego z pracowni architektonicznej "arch1.eu", naszego mieszkańca, jeszcze w tym samym miesiącu stworzona została niezwykle ciekawa koncepcja dwufunkcyjnego boiska. Według wstępnego planu przewidywała: nałożenie na siebie dwóch boisk - kortu tenisowego i boiska do siatkówki. Tuż za ogrodzeniem chatka na składzik i parking dla 10 samochodów. Wszystko doświetlone specjalnymi halogenowymi lampami.

koncepcja boisko 02 boisko 29

2 etap 4 2 etap 5 2 etap 6

W błyskawicznym tempie, na miesiąc przed planowanym opracowaniem dokumentacji w Urzędzie złożone zostały: kosztorys inwestorski, przedmiar robót i protokół zawierający opis inwestycji, mapy a także wszystkie niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę dokumenty projektanta. Dzięki osobistemu zaangażowaniu Panów Krzysztofa Czyżyckiego oraz Bogdana Kłódkiewicza, ówczesnego wiceburmistrza, już na początku grudnia 2012 roku do Starosty trafia wniosek o zgłoszenie robót niewymagających pozwolenia na budowę (tzw. "cicha umowa").

Niestety, pomimo gotowej dokumentacji burmistrz nie złożył wniosku o dofinansowanie inwestycji ze środków UE. W udzielonym wywiadzie gazecie Super Express wiceburmistrz Piotr Rusiecki tłumaczył się "brakiem pieniędzy, by sprawą się zająć". Mieszkańców odsyłał do... Kiełpina.

W wyniku opieszałości burmistrza projekt podzielony został na 2 etapy. Pierwszy, sfinansowany w 100% z budżetu gminy, zrealizowano na jesieni 2013 roku. Na realizację drugiego przyszło nam czekać kolejny rok. Tak na marginesie, nie bez prób storpedowania naszego projektu przez władze miasta...

140110 Lomiankowska min"Wykonanie zadania niemożliwe...(?!)"

140425 Lomiankowska min"Są inne pilniejsze zadania...(!)"

Zbliżamy się do finału. Mam nadzieję, bez niespodzianek. Mieszkańcy na wrześniowym zebraniu sołeckim przeznaczyli w ramach wyodrębnionego funduszu sołeckiego na 2015 rok 5.700,00 złotych na doposażenie naszego dwufunkcyjnego boiska m.in. blendy, ławki, kosze i parasole. Drugie tyle (na dobry początek) zabezpieczyliśmy na poprawę stanu infrastruktury "boiska do piłki nożnej". To ta polanka między nowym boiskiem, a placem zabaw. Miejsce to trzeba będzie w sposób kompleksowy doprowadzić do jako takiego stanu, by miłośnikom futbolu również dostarczyć nieco radości... O dodatkowe środki zamierzam wystąpić podczas konstruowania budżetu na 2015 rok.

Historię zmagań o boisko do siatkówki możecie Państwo prześledzić w naszej Składnicy Plików. Zamieściłem tam dla Państwa pełną historię dokumentacji, jaka przez 2 lata była prowadzona z Urzędem. Na zakończenie raz jeszcze dziękuję Panu Krzysztofowi Czyżyckiemu za pełen zaangażowania fachowy nadzór nad naszą inwestycją.

Marcin ETIENNE

Więcej w tej kategorii:
« Boisko oddane w użytkowanie