Podsumowanie Akcji 'Wielkiej Wagi'

Akcja „Wielkiej Wagi” – zakończona! Nie wiem od czego zacząć, tak wiele się podczas jej trwania działo.... Stąd podejdźmy do tematu chronologicznie. Rzeczowo!

W czerwcu, podczas jednego ze spotkań z mieszkańcami naszego sołectwa dowiedziałem się od jednej z mieszkanek, pielęgniarki Oddziału Patologii Noworodków i Niemowląt, o potrzebach oddziału, na którym pracuje. "Brakuje pościeli, brakuje krzeseł, przewijaków, brakuje wag do ważenia noworodków" – relacjonowała pani Magda. Po błyskawicznej naradzie postanowiliśmy, jako mieszkańcy Dziekanowa Bajkowego zainicjować akcję pomocy oddziałowi. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić na terenie gminy Akcję… „Wielkiej Wagi”.


W lipcu skontaktowaliśmy się z ówczesnym dyrektorem szpitala Panem Arturem Krawczykiem, by sprecyzować listę potrzeb. Odwiedziliśmy ordynator oddziału Panią Małgorzatę Migdalską. W kilka dni później zawiązaliśmy Komitet Pomocy Oddziałowi Patologii Noworodków i Niemowląt. W skład Komitetu weszli: Marcin Etienne, Anna Rawska, Anna i Leszek Marcioha, Joanna Uniowska oraz Karolina Etienne.

W sierpniu wystąpiliśmy z wnioskiem do burmistrza o wydanie decyzji-pozwolenia na przeprowadzenie akcji. Wyemitowaliśmy „cegiełki”, wydrukowaliśmy ulotki i plakaty. By 15 września ruszyć z akcją „Wielkiej Wagi” na całego!

Garaże nasze stopniowo zaczęły wypełniać się darami…

Już na początku trwania Akcji zgłosiła się do nas Prezes Stowarzyszenia Promocji Oświatowych przy Zespole Edukacyjnym Szkół przy ul. Wójcickiego w Warszawie Pani Renata Żbikowska. Zaproponowała nam dotarcie z informacją o Akcji do mieszkańców Łomianek, których dzieci uczęszczają do ich szkół. Zaproszono nas na cykl zebrań z rodzicami, byśmy mogli o potrzebach oddziału opowiedzieć. Byśmy mogli opowiedzieć o akcji, którą prowadzimy. Przez cały czas trwania akcji nasz plakat informował rodziców o możliwościach kontaktu z nami.

Był to dla nas wkład nieoceniony. Dotarliśmy dzięki szkole do wielu hojnych Darczyńców. Dotarliśmy do Firmy Sanitec „Koło”, która przekazała nam produkty do wyposażenia 3 łazienek. Dostaliśmy umywalki, szafki, zestawy kompact oraz kabiny prysznicowe, brodziki i wanny.

Dziękujemy!

Pod koniec września zaproszeni zostaliśmy przez właściciela Klubu First Pana Patryka Gorbaczyńskiego na koncert UK Legends, by podczas imprezy przeprowadzić akcję dystrybucji „cegiełek”. Podczas koncertu, ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu, Pan Jacek Żmichowski z Klubu Dobrej Muzyki zorganizował aukcję płyt. 3 płyty wylicytowane zostały za kwotę 1.200 złotych. Impreza w Klubie First zasiliła naszą akcję kwotą: 3.380 złotych!  

Pan Jacek napisał do mnie następnego dnia po koncercie:
„Zatelefonowałem dzisiaj do Wojtka Bruślika i powiedziałem, że sprzedaliśmy Jego płytę za 360. On na to, że płyta jest warta 2 dychy, co najwyżej... A potem, nieco filozoficznie: No tak, ale mój podpis...”.

Panie Patryku, Panie Jacku, dziękujemy i… polecamy się na przyszłość!

Akcja First 01 Akcja First 03 Akcja First 02

Nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednym wspaniałym evencie zorganizowanym we wrześniu. Fundacja Edukacja Pro Futuro zainicjowała wspaniałą akcję na rzecz pomocy dla Oddziału Patologii Noworodków i Niemowląt. Dzieci wykonały własnoręcznie wypieki, które następnie sprzedawane były rodzicom. Dyrekcja przekazała na licytację wspaniały tort. Bój toczył się o każdy jego okruszek. W efekcie tort osiągną cenę 2.100 złotych! To niewątpliwie najcenniejszy tort świata. Fundacja przekazała nam łącznie: 5.240 złotych. Zdjęcia z "Ciasteczkowej Akcji Charytatywnej" na stronie Fundacji [GALERIA].

Pani Anno, Pani Katarzyno, Pani Iwonko, Panie Rafale, dziękujemy za perfekcyjnie przygotowaną akcję!

Akcja ProFuturo 01 Akcja ProFuturo 03 Akcja ProFuturo 05 Akcja ProFuturo 06 

Dziękujemy Stowarzyszeniu „Nasze Łomianki” za „Niezbędniki”, które mogliśmy dodawać do naszych „cegiełek”, dziękujemy Wydawnictwu Pommard za albumy, którymi mogliśmy obdarować naszych Darczyńców. Dziękujemy Paniom Marcie Witek oraz Izabeli Małodobry z Centrum "Witek" za przekazane oddziałowi wspaniałe meble.

Dziękujemy Dyrekcji Prywatnego Przedszkola The Tree House, Panu Waldemarowi z firmy BIS-MW.
Dziękujemy firmie Coface Poland Factoring.
Dziękujemy Firmie „Tiramisu” za wspaniały tort i słodki poczęstunek, którym mogliśmy poczęstować Gości podczas uroczystego przekazania darów.

W piątek 4 listopada zorganizowaliśmy transport darów do szpitala… Nie obyło się bez drobnych przygód...
Otóż w trakcie przewożenia darów, na środku Kaczki Dziwaczki pod ciężarem zgromadzonych na samochodzie rzeczy odpadło część zawieszenia naszego dostawczego auta. Zmuszeni byliśmy przepakować wszystko do drugiego podstawionego samochodu. Musiało to wyglądać dość tajemniczo skoro przemykający drogą mężczyzna, rozmawiając z kimś przez telefon tak oto zrelacjonował to, co zaobserwował: „ Słuchaj… jakaś dziwna akcja jest na Kaczki”…

Akcja Transport 01 Akcja Transport 03 Akcja Transport 02

Dziękujemy przy tej okazji Konradowi z auta dostawczego Nr 1, Konradowi z auta dostawczego Nr 2. Dziękujemy całej silnej ekipie z ulicy Koszałka Opałka, która stawiła się natychmiast do akcji transportowania darów po jednym zaledwie sygnale telefonicznym.

Dziękujemy naszym niepisanym cichym „wolontariuszom”. Dziękujemy Wojtkowi Bąkowi, Basi Bartler i Izie Dymek.

Od samego początku trwania naszej Akcji towarzyszył nam medialnie Pan Maciej Moraczewski, Naczelny Redaktor miesięcznika „Łomianki.Info”. To na łamach Jego gazety oraz Portalu mieszkańcy na bieżąco informowani byli o efektach naszej akcji a także o jej szczegółach tj. kto prowadzi zbiórkę i czego dotyczy. Doceniamy wkład Pana Macieja tym bardziej, iż było to jedyne lokalne medium, które o Akcji naszej zechciało głośno „mówić”.

Nie udało nam się bowiem, niestety to, co do tej pory udawało się na naszym terenie robić np. Jurkowi Owsiakowi. Nie udało nam się uzyskać pozwolenia na umieszczenie informacji o naszej akcji w Gazecie Łomiankowskiej oraz na stronie internetowej gminy. Nie dostaliśmy również pozwolenia na wyemitowanie przygotowanych slajdów na monitorach komunikacji miejskiej w Łomiankach. Wielka szkoda.

Zatem Maćku, ogromne dzięki za to, iż to między innymi za Twoją sprawą informacja o prowadzonej przez nas akcji docierała do tak wielu osób!

Czas na podsumowanie Akcji. Przez półtora miesiąca, dzięki Ludziom o wrażliwych sercach, ludziom z ogromną fantazją, ludziom otwartym dla innych udało się zgromadzić blisko 15 tysięcy złotych.

Akcja Transport 06 Akcja Transport 10 Akcja Transport 07
Akcja Transport 08 Akcja Transport 11 Akcja Transport 12

Pozwoliło nam to zakupić dla oddziału następujący sprzęt medyczny:

6 wag do ważenia noworodków - za kwotę 4.665,00 zł.
4 inhalatory – za kwotę 2.052,00 zł.
Pulsoksymetr – za kwotę 5.200,00 zł.
Moduł do mierzenia ciśnienia do aparatu EKG – za kwotę 1.500,00 zł.
2 stojaki infuzyjne za kwotę 503,88 zł. Stojaki są zamówione i lada dzień trafią na oddział.

Ponadto zgromadziliśmy dary rzeczowe, które wyszczególnione zostały w protokołach przekazania darów.

Akcja Uroczystosc 01 Akcja Uroczystosc 03 Akcja Uroczystosc 04
Akcja Uroczystosc 08 Akcja Uroczystosc 07 Akcja Uroczystosc 06

Dziękuję wszystkim współorganizatorom naszej Akcji. Dziękuję Ani i Leszkowi Marcioha za to, że w natłoku ich dwuzmianowej pracy, która powodowała, że nasz cykl zgrania nie zawsze był taki, jaki bym chciał - mogłem ZAWSZE na nich liczyć. To u Leszka w garażu był przez ponad miesiąc skład glazury i terakoty. To Leszek wypychał swoją przyczepę, gdy była potrzebna.

Na koniec SZCZEGÓLNE podziękowania kieruję do Ani Rawskiej, z którą kontaktowałem się na przestrzeni ostatniego półtora miesiąca po kilkanaście razy dziennie. Ania była motorem wielu działań. To kopalnia genialnych pomysłów. Ten, jak to nazywam, "Dział Marketingu" oraz "Dział Prawny" Dziekanowa Bajkowego w jednej osobie, z jednej strony wrzucał mnie w wir przeróżnych działań, z drugiej strony nieco stopował... Po to, by nasza Akcja była przeprowadzona profesjonalnie. By była na najwyższym poziomie!

Szanowni Państwo,

Akcja „Wielkiej Wagi” zakończyła się z ostatnim dniem października. Lecz Komitet, który zawiązaliśmy działa dalej. Będziemy cały czas wsłuchiwali się w potrzeby Oddziału Patologii Noworodków i Niemowląt. Gdy otrzymamy sygnał… ruszymy z pomocą!

Marcin ETIENNE
Przewodniczący Społecznego Komitetu Opieki nad
Oddziałem Patologii Noworodków i Niemowląt
Przy Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym


Dokumenty:
Decyzja/pozwolenie na przeprowadzenie akcji.
Sprawozdanie z przeprowadzonej akcji.

Protokoły przekazania darów.

Materiały video:
Łomianki.Info o naszej akcji.
TVP Info o naszej akcji.
Prezentacja z uroczystości przekazania darów.

Akcja „Wielkiej Wagi” – zakończona! Nie wiem od czego zacząć, tak wiele się podczas jej trwania działo.... Stąd podejdźmy do tematu chronologicznie. Rzeczowo!

 

W czerwcu, podczas jednego ze spotkań z mieszkańcami Dziekanowa Bajkowego dowiedziałem się od jednej z mieszkanek, pielęgniarki Oddziału Patologii Noworodków i Niemowląt, o potrzebach oddziału, na którym pracuje. Brakuje pościeli, brakuje krzeseł, przewijaków, brakuje wag do ważenia noworodków – relacjonowała pani Magda. Po błyskawicznej naradzie postanowiliśmy zainicjować akcję pomocy oddziałowi. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić na terenie gminy akcję… „Wielkiej Wagi”.

 

W lipcu skontaktowaliśmy się z ówczesnym dyrektorem szpitala Panem Arturem Krawczykiem, by sprecyzować listę potrzeb. Odwiedziliśmy ordynator oddziału Panią Małgorzatę Migdalską. W kilka dni później zawiązaliśmy Komitet Pomocy Oddziałowi Patologii Noworodków i Niemowląt. W skład Komitetu weszli: Marcin Etienne, Annna Rawska, Anna i Leszek Marcioha, Joanna Uniowska oraz Karolina Etienne.

 

W sierpniu wystąpiliśmy z wnioskiem do burmistrza o wydanie pozwolenia na przeprowadzenie akcji. Wyemitowaliśmy „cegiełki”, wydrukowaliśmy ulotki i plakaty. By 15 września ruszyć z akcją „Wielkiej Wagi” na całego!

 

Garaże nasze stopniowo zaczęły wypełniać się darami…

 

Już na początku trwania akcji zgłosiła się do nas Prezes Stowarzyszenia Promocji Oświatowych przy Zespole Edukacyjnym Szkół przy ul. Wójcickiego w Warszawie Pani Renata Żbikowska. Zaproponowała nam dotarcie z informacją o akcji do mieszkańców Łomianek, których dzieci uczęszczają do ich szkół. Zaproszono nas na cykl zebrań z rodzicami, byśmy mogli o potrzebach oddziału opowiedzieć. Byśmy mogli opowiedzieć o akcji, którą prowadzimy. Przez cały czas trwania akcji nasz plakat informował rodziców o możliwościach kontaktu z nami.

 

Był to dla nas wkład nieoceniony. Dotarliśmy dzięki szkole do wielu hojnych Darczyńców. Dotarliśmy do Firmy Sanitec „Koło”, która przekazała nam produkty do wyposażenia 3 łazienek. Dostaliśmy umywalki, szafki, zestawy kompact oraz kabiny prysznicowe, brodziki i wanny.

 

Dziękujemy!

 

Pod koniec września zaproszeni zostaliśmy przez właściciela Klubu First Pana Patryka Gorbaczyńskiego na koncert UK Legends, by podczas imprezy przeprowadzić akcję dystrybucji „cegiełek”. Podczas koncertu, ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu, Pan Jacek Żmichowski z Klubu Dobrej Muzyki zorganizował aukcję płyt. 3 płyty wylicytowane zostały za kwotę 1.200 złotych. Impreza w Klubie First zasiliła naszą akcję kwotą: 3.380 złotych!   

 

Pan Jacek napisał do mnie następnego dnia po koncercie…

„Zatelefonowałem dzisiaj do Wojtka Bruślika i powiedziałem, że sprzedaliśmy Jego płytę za 360. On na to, że płyta jest warta 2 dychy, co najwyżej... A potem, nieco filozoficznie: No tak, ale mój podpis...”.

 

Panie Patryku, Panie Jacku, dziękujemy i… polecamy się na przyszłość!

 

Nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednym wspaniałym evencie zorganizowanym we wrześniu. Fundacja Pro Futuro zainicjowała wspaniałą akcję na rzecz pomocy dla Oddziału Patologii Noworodków i Niemowląt. Dzieci wykonały własnoręcznie wypieki, które następnie sprzedawane były rodzicom. Dyrekcja przekazała na licytację wspaniały tort. Bój toczył się o każdy jego okruszek. W efekcie tort osiągną cenę 2.100 złotych! To niewątpliwie najcenniejszy tort świata. Fundacja przekazała nam łącznie: 5.240 złotych.

 

Pani Anno, Pani Katarzyno, Pani Iwonko, Panie Rafale, dziękujemy!

 

Dziękujemy Stowarzyszeniu „Nasze Łomianki” za „Niezbędniki”, które mogliśmy dodawać do naszych „cegiełek”, dziękujemy Wydawnictwu Pommard za albumy, którymi mogliśmy obdarować naszych Darczyńców. Dziękujemy Paniom Marcie Witek oraz Izabeli Małodobry za przekazane oddziałowi wspaniałe meble.

 

Dziękujemy Dyrekcji Prywatnego Przedszkola The Three House, Panu Waldemarowi z firmy BIS-MW.

Dziękujemy firmie Coface Poland Factoring.

Dziękujemy Firmie „Tiramisu” za wspaniały tort i słodki poczęstunek, którym mogliśmy poczęstować Gości podczas uroczystego przekazania darów.

 

W piątek 4 listopada zorganizowaliśmy transport darów do szpitala… Nie obyło się bez drobnych przygód J

Otóż w trakcie przewożenia darów, na środku Kaczki Dziwaczki pod ciężarem zgromadzonych na samochodzie rzeczy odpadło część zawieszenia naszego dostawczego auta. Zmuszeni byliśmy przepakować wszystko do drugiego podstawionego samochodu. Musiało to wyglądać dość tajemniczo skoro przemykający drogą mężczyzna, rozmawiając z kimś przez telefon tak oto zrelacjonował to, co zaobserwował: „ Słuchaj… jakaś dziwna akcja jest na Kaczki”…

 

Dziękujemy przy tej okazji Konradowi z auta dostawczego Nr 1, Konradowi z auta dostawczego Nr 2. Dziękujemy całej silnej ekipie z ulicy Koszałka Opałka, która stawiła się natychmiast do akcji transportowania darów po jednym zaledwie sygnale telefonicznym.

 

Dziękujemy naszym niepisanym cichym „wolontariuszom”. Dziękujemy Wojtkowi Bąkowi, Basi Bartler i Izie Dymek.

 

Od samego początku trwania naszej akcji towarzyszył nam medialnie Pan Maciej Moraczewski, Naczelny Redaktor miesięcznika „Łomianki.Info”. To na łamach Jego gazety oraz Portalu mieszkańcy na bieżąco informowani byli o efektach naszej akcji a także o jej szczegółach tj. kto prowadzi zbiórkę i czego dotyczy. Doceniamy wkład Pana Macieja tym bardziej, iż było to jedyne lokalne medium, które o akcji naszej zechciało głośno „mówić”.

 

Nie udało nam się bowiem, niestety to, co do tej pory udawało się na naszym terenie robić np. Jurkowi Owsiakowi. Nie udało nam się uzyskać pozwolenia na umieszczenie informacji o naszej akcji w Gazecie Łomiankowskiej oraz na stronie internetowej gminy. Nie dostaliśmy również pozwolenia na wyemitowanie przygotowanych slajdów na monitorach komunikacji miejskiej w Łomiankach. Wielka szkoda.

 

Zatem Maćku, ogromne dzięki za to, iż to między innymi za Twoją sprawą informacja o prowadzonej przez nas akcji docierała do tak wielu osób!

 

Czas na podsumowanie akcji. Przez półtora miesiąca, dzięki Ludziom o wrażliwych sercach, ludziom z ogromną fantazją, ludziom otwartym dla innych udało się zgromadzić blisko 15 tysięcy złotych.

 

Pozwoliło nam to zakupić dla oddziału następujący sprzęt medyczny:

 

6 wag do ważenia noworodków - za kwotę 4.665,00 zł.

4 inhalatory – za kwotę 2.052,00 zł.

Pulsoksymetr – za kwotę 5.200,00 zł.

Moduł do mierzenia ciśnienia do aparatu EKG – za kwotę 1.500,00 zł.

2 stojaki infuzyjne za kwotę 503,88 zł. Stojaki są zamówione i lada dzień trafią na oddział.

 

Ponadto zgromadziliśmy dary rzeczowe, które wyszczególnione zostały w protokołach przekazania darów.

 

Szanowni Państwo,

 

Akcja „Wielkiej Wagi” zakończyła się z ostatnim dniem października. Lecz Komitet, który zawiązaliśmy działa dalej. Będziemy cały czas wsłuchiwali się w potrzeby Oddziału Patologii Noworodków i Niemowląt. Gdy otrzymamy sygnał… ruszymy z pomocą.

 

Więcej w tej kategorii:
« W TVP Info o Akcji Nasz Bank »