Struktury… z tektury

Mieszkańcy pytają mnie, dlaczego nie widać mnie w gorącym przedwyborczym okresie? Wyjaśniam.
 
Na zaproszenie Zarządu Platformy Obywatelskiej RP w Łomiankach zdecydowałem się wystartować z list KWW Koalicji Obywatelskiej. Jako osoba bezpartyjna otrzymałem 3 miejsce na liście w Okręgu Wyborczym Nr 3 do Rady Miejskiej w Łomiankach.
 
Niestety, z powodu niekompetencji osób odpowiedzialnych za dopełnienie formalności, nie doszło do zarejestrowania list wyborczych KWW Koalicja Obywatelska w Łomiankach (sytuacja bez precedensu). Zabrakło podpisów, choć sam przekazałem ich znaczną część. W Okręgu I - zabrakło ich 6, w Okręgu II - 8, a w Okręgu III - 15. Jednocześnie, w ramach "współpracy" z Powiatem, ponad 100 naszych podpisów Przewodniczący Koła p. Tomasz Rusinek przekazał na ręce p. Michała Gajewskiego (brata posłanki Kingi Gajewskiej) w celu uzupełnienia braków w Ożarowie Mazowieckim.
 
W efekcie kandydaci z list KWW Koalicja Obywatelska w Łomiankach – z powodu zaniedbań formalnych - nie wystartują w najbliższych wyborach do Rady Miejskiej w Łomiankach. Zarząd Koła Platforma Obywatelska RP w Łomiankach zadbał jednak o to, by prawidłowo zarejestrowane zostały listy KWW Koalicji Obywatelskiej do Powiatu. Pierwsze miejsca zajmują na nich osoby odpowiedzialne za obecny stan rzeczy.
 
Po nieprzerwanych 15. latach pracy na rzecz lokalnego samorządu żegnam się dziś z Państwem. Dziękuję Koleżankom i Kolegom z list KWW Koalicja Obywatelska za niezwykle krótką, nieoczekiwanie przerwaną współpracę. Dziękuję pracownikom Urzędu, w tym obsłudze Biura Rady Miejskiej za codzienną życzliwość. Dziękuję Koleżankom i Kolegom z Rady Miejskiej trzech ostatnich kadencji za motywację i inspirację do działania. Dziękuję wreszcie Wam - Mieszkańcy za wieloletnie zaufanie, jakim mnie obdarzyliście.
 
Marcin ETIENNE
Marcin Etienne

Twórca strony. Z wykształcenia informatyk. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Radny kadencji: 2010-14, 2014-18, 2018-23. Przewodniczący Komisji Społecznej, Wiceprzewodniczący Komisji Bezpieczeństwa.