Poprawa bezpieczeństwa - nowe przejście dla pieszych!

Pomimo, że burmistrz nie widział zasadności realizacji tego drobnego przedsięwzięcia, pozwoliłem sobie na niewielką "samowolkę". Dzięki życzliwości pracowników Zarządu Dróg Powiatowych udało się pasy w gminnej drodze odmalować. Mam nadzieję, że nikt z władz naszej gminy nie każe mi farby z drogi tej usuwać... ;) 

ul. Podróżna PRZED ul. Podróżna PO

Oświetlenie aktywne, o którym pisałem w artykule "Jak burmistrz dba o bezpieczeństwo mieszkańców" zainstalowane zostanie (mam nadzieję przy sprzyjających warunkach atmosferycznych) jeszcze przed świętami. W chwili obecnej podpisywana jest umowa. Delikatne opóźnienie z realizacją inwestycji (pierwotny termin zakładałem na koniec listopada) związane jest ze zmianą koncepcji. W pierwotnej wersji, uzgodnienia z Zarządem Dróg Powiatowych dotyczyły pionowego oznakowania aktywnego. Udało się jednak zabezpieczyć większe środki w powiatowym budżecie i idziemy w wariant "na bogato".

To oznacza, że prócz doświetlenia znaków drogowych (tzw. oznakowania pionowego) zasilanych solarami, uda się wmontować w drogę świetlne "pchełki". Będzie to pilotażowe pierwsze takie rozwiązanie nie tylko w gminie, ale również w powiecie :)

Aktualna pozostaje już tylko moja prośba do burmistrza o wymianę jednej oprawy oświetleniowej w latarni nieopodal przejścia. Ze swej strony oferuję zakup żarówki. Dla przypomnienia - odpowiedź Urzędu.

Marcin ETIENNE


Z ostatniej chwili...

Przejście dla pieszych gotowe! Niech służy!

Ostatnio zmienianywtorek, 02 październik 2018 01:34
Marcin Etienne

Twórca strony. Z wykształcenia informatyk. Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Radny kadencji: 2010-14, 2014-18, 2018-23. Przewodniczący Komisji Społecznej, Wiceprzewodniczący Komisji Bezpieczeństwa.