Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni

Już ponad 20 lat żyjemy w innej rzeczywistości. Mamy upragnioną wolność, sami możemy o wszystkim decydować, ale co z tym związane - ciąży na nas znacznie większa odpowiedzialność w każdym zakresie naszego życia.

To głównie od nas zależy, jak nasze życie będzie wyglądać, dlatego musimy nie tylko więcej pracować, ale również planować, przewidywać i zabezpieczać się przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, które mogłyby zniweczyć nasze osiągnięcia.

Dlatego warto się ubezpieczać, szczególnie w tym zakresie, który jest dla nas najcenniejszy, czyli naszego życia i zdrowia. Są to podstawowe wartości dla każdego człowieka i za nic nie chcemy ich stracić. Aby żyć na odpowiednim poziomie i zapewnić dobre warunki sobie i swoim najbliższym - podejmujemy pracę. Dzięki niej zarabiamy pieniądze, które  dają nam poczucie bezpieczeństwa. Jednak musimy także pamiętać, aby nie doszło do sytuacji, w której nasza choroba czy śmierć spowoduje, że nasza rodzina zostanie bez środków do życia. Dlatego ubezpieczamy się na życie.

Co sprawia, iż ludzie decydują się na ubezpieczenie na życie? Przede wszystkim są to korzyści, jakie można uzyskać będąc ubezpieczonym. Ubezpieczenia na życie pomagają zabezpieczyć finansowo naszą rodzinę na wypadek naszej śmierci, poważnej choroby czy inwalidztwa. Dzięki opłacaniu składek zyskujemy pewność, że nasi najbliżsi nie zostaną bez środków do życia w przypadku nieszczęścia, które może nas spotkać -  w razie takiej sytuacji otrzymają oni kwotę, której wysokość określiliśmy w ubezpieczeniu.

Ubezpieczenie na życie to także doskonały sposób na inwestowanie. Opłacana co miesiąc składka trafia do profesjonalnych funduszy zajmujących się  pomnażaniem tych pieniędzy, przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony ubezpieczeniowej. Dzięki niemu możemy odkładać kapitał, który pomoże nam wzbogacić nasz rodzinny budżet po przejściu na emeryturę, lub który będziemy mogli przeznaczyć na inne potrzeby. To najlepsze narzędzie, które może zapewnić bezpieczeństwo finansowe naszym dzieciom.

Tych zalet jest oczywiście dużo więcej. Nie sposób jest wymienić wszystkich propozycji, które wyróżniają te produkty spośród innych ubezpieczeń. Jedno jest jednak pewne. Ubezpieczenia na życie są instrumentami, które chronią nie tylko nas, ale także naszych najbliższych. Wypadki chodzą po ludziach. Nie zawsze jesteśmy w stanie ich uniknąć. Możemy jednak starać się zapobiegać ich skutkom lub przynajmniej - minimalizować je. Jeśli zatem troszczymy się o przyszłość naszą i naszych najbliższych, wykupmy odpowiedni dla nas wariant ubezpieczenia na życie i zabezpieczmy tę najważniejszą dla nas wartość.

Życie mamy tylko jedno - traktujmy je zatem z należytym szacunkiem.

 

JOLANTA RYCHTER
tel.: 600 22 32 66
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.ubezpieczenialomianki.com
biuro: ul. Warszawska 214, Łomianki