Wielki Jubileusz naszych sąsiadów

30 listopada 2013 r. w Domu Kultury w Łomiankach odbyła się Jubileuszowa Uroczystość 50-lecia Pożycia Małżeńskiego Państwa Marty i Andrzeja Tabor, mieszkańców naszego sołectwa.

Z tej okazji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odznaczył Jubilatów „MEDALEM ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE”.

medal 50 lecie

Państwo Marta i Andrzej Tabor mieszkają przy ul. Krasnoludków od blisko 13 lat. Lecz tak naprawdę łomiankowskie rodzinne korzenie Pana Andrzeja sięgają okresu międzywojennego.

To na terenie dzisiejszego Auchan, w okolicach cegielni i jeziorka glinianki (dawny Majątek „Pancerz”) w Dąbrowie Pan Czesław Tabor, dziadek Pana Andrzeja, posiadał rodzinne włości. Jednak w latach 50. XX wieku w wyniku reformy rolnej i wywłaszczenia Państwo Tabor utracili swój majątek.

Kilka słów na temat Jubilatów…

Pani Marta z zawodu jest inżynierem mechanikiem. Pan Andrzej, z wykształcenia prawnik (absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego), prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego (www.andrzejtabor.com.pl). Prywatnie - zapalony żeglarz, wędkarz i brydżysta.

Państwo Tabor mają córkę Ewę (architekt) i dwójkę wnucząt – Olę (studentkę IV roku elektroniki na Politechnice Warszawskiej i I roku Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego) oraz Michała (ucznia II klasy Liceum im. Batorego).

obraz 50 lecie

Medale przyznawane z okazji jubileuszu 50. rocznicy zawarcia związku małżeńskiego mają wartość szczególną. Zwłaszcza w kontekście obecnych czasów, w których jakże bardzo dominuje zmienność... Zatem korzystając z okazji, życzę naszym Szanownym Jubilatom dużo zdrowia, zgody i pomyślności w każdej sferze naszej codziennej rzeczywistości.

Marcin ETIENNE


Notka biograficzna

ANDRZEJ TABOR ur. 22.01.1941 w Warszawie

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego (1958 - 1964), podczas studiów działacz uczelniany, współorganizator Studenckiej Spółdzielni Pracy „UNIVERSITAS” w Warszawie i Zarządu Działalności Gospodarczej ZSP w latach 1966-1968. Członek kierownictwa Polskiego Klubu Biznesu i członek Polskiego Instytutu Dyrektorów od dnia jego założenia. Radca prawny i adwokat.

Po studiach pierwsza praca zawodowa w SSP”UNIVERSITAS” a potem w Radzie Naczelnej ZSP. W wieku 27 lat mianowany dyrektorem administracyjnym Akademii Muzycznej w Warszawie (1968-1972) Następnie po ukończeniu aplikacji radca prawny w Naczelnej Organizacji Technicznej (1972-1984)
i Państwowym Przedsiębiorstwie „ORBIS (1984-1990). od września 1999 do maja 2011 Dyrektor Biura Prawnego „ORBIS” S.A. Od 1990 roku właściciel aktywnej Kancelarii Prawniczej.

Dotychczasowe odznaczenia indywidualnie:

„Odznaka Tysiąclecia” (1966); Srebrny Krzyż Zasługi (1979); Srebrna Odznaka. Honorowa NOT (1980); Srebrna Odznaka „Zasłużony Działacz Turystyki” (1986); Honorowa Odznaka ZSP (1988), Złoty Krzyż Zasługi (2005).