Logo
Wydrukuj tę stronę

Bociany wywróżyły wspaniałą zabawę...

Bociany białe to znak nadejścia wiosny. Lecz nie tylko. Symbolizują szczęście. Najmłodsi od rodziców mogą usłyszeć ponadto, że to właśnie one… przynoszą dzieci :)

Tuż przed rozpoczęciem zabawy oraz startem dzieci w poszukiwaniu Wielkanocnych Jajek, ponad placem zabaw, przeleciały przepiękne dwa białe bociany. Odczytałem to jednoznacznie, jako wróżbę świetnej zabawy…

Otwarte Ramiona z… sercem!
Tegoroczną, szóstą już, edycję imprezy dla dzieci „Szukamy Wielkanocnych Jajek” zorganizowaliśmy wspólnie z Fundacją Splotu Ramiennego „Otwarte Ramiona”. Mają w swym logo błękitne serce. Podzielili się nim z nami organizując dla nas wspaniałego grilla. Chciałbym w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować dwóm uśmiechniętym wolontariuszkom – Wiktorii i Asi, które przez cały czas trwania imprezy służyły najmłodszych jej uczestnikom. 

  
FOTOGALERIA na naszym Bajkowym Facebook

Było słodko!
Dzięki hojności naszych sponsorów m.in. Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach, Firmie „3 Topole” Zbigniewa Łukszy, „Broplast Cukry” i „Auchan” Polska  nie zabrakło podczas imprezy słodkości, w tym najważniejszego atrybutu – czekoladowych jajek. A było ich w sumie grubo ponad pięćset! Były jajka duże, małe i takie tyci... gorszego sortu :)

  

Po raz drugi mieliśmy przyjemność gościć u nas Prywatne Przedszkole Kids Story. Częstowali nas cukrową watą, mogliśmy malować, wycinać a nawet skakać na trampolinie. Przedszkole zorganizowało loterię. Można było wylosować np. voucher na darmowy pobyt w okresie wakacyjnym dziecka w przedszkolu.

I smacznie…
Kiełbaski z rusztu oraz grzanki na pieczywie z piekarni „Oskroba” serwowali dla Was tradycyjnie już Ania i Leszek Marcioha oraz moja żona, Karolina. Z relacji wiem, że były świetne. Pozostał po delicjach tych jedynie zapach. Przy tej okazji ogromne podziękowania, jak zwykle, składam Panu Markowi Kowalskiemu z Firmy Mark-Bud za nieoceniony wkład „pod” grilla :)

   

Na deser były ciasta – domowe wypieki  uczestników imprezy. Dziękuję wszystkim, którzy pomnożyli w ten sposób atrakcje, jakie mogliśmy tego dnia zaoferować!

Konkursy i… zaskakujące nagrody
Impreza bez konkursów? Nie dla nas. O pierwszym informowaliśmy już na dwa tygodnie przed imprezą. W konkursie rodzinnym trzeba było napisać krótki wiersz nawiązujący do organizowanych wiosennych spotkań. Wiersz ten ponadto należało zilustrować. Do konkursu nadesłano cztery prace. W tym, jedną regulaminowo, dwie po terminie i jeszcze jedną… znacznie po terminie :) Postanowiliśmy przyznać jedną nagrodę główną oraz dwie nagrody „pocieszenia”. Zwycięzcy byli naprawdę zaskoczeni. Otrzymali czekoladowego zająca, ogromny zestaw Lego ufundowany przez Firmę "Manami", udział w warsztatach literackich z Dorotą Lipińską - autorką książek dla dzieci, szal, oraz… tablet :) Nagrody dla pozostałych uczestników konkursu ufundowali: Paulina Wysocka, właściciel Firmy „Kolorowe Pokoiki”, Piekarnia „Oskroba” oraz Zakład Fryzjerski „Styl”.

    
 

Ogromną jabłonkę otrzymał rodzic, który wykroił z małego jabłuszka najdłuższą obierkę. Miała ona, uwaga… 130 cm! W zorganizowanych quizach nie było przegranych. Dzieci wraz z rodzicami znakomicie potrafili odpowiedzieć na pytania dot. zarówno świąt wielkanocnych, jak również Dziekanowa Bajkowego. Nagrodami były zestawy klocków Lego. Zajęcze, czekoladowe  Oscary oraz rękodzieła wykonane przez Paulinę Wysocką („Kolorowe Pokoiki”) wręczane były za udział w rodzinnym maratonie z jajem.

  
  
FOTOGALERIA na naszym Bajkowym Facebook

Niespodzianki do samego końca…
Najbardziej wytrwali uczestnicy imprezy wyszli z niej z niespodzianką ufundowaną przez „Auchan”. Mogli tego samego dnia lub następnego zajrzeć na gratis lody do cukierni „Sowa”.

Czas na podziękowania
Na początek, nie typowo, najgorętsze podziękowania kieruję do dzieci, które tłumnie wzięły udział w imprezie. Rekordowo - tłumnie! To wspaniałe uczucie widzieć w jednym miejscu tak wiele uśmiechów. Odczuwać, tak wiele radości. To sprawia satysfakcję i mobilizuje do dalszego działania…

Dziękuję Tym wszystkim, którzy, gdy pada hasło: „Szukamy Wielkanocnych Jajek” ZAWSZE wyrażają gotowość pomocy w organizacji imprezy. Dziękuję Ani, Leszkowi, Wioli i Mateuszowi Marcioha. Dziękuję Rafałowi Jaszczukowi, Marcinowi i Sylwii Skrzypińskim, Ani Czabanowskiej, Basi i Zuzi Bartler, Markowi Mituniewiczowi, Jurkowi Gregorczykowi, Kindze i Zosi Wójcickim, Kamili Urbańskiej oraz Zuzi Bąk. Dziękuję moim Paniom Karolinie i Weronice. Dziękuję również tym, którzy byli z nami sercem, choć nie mogli uczestniczyć w naszym evencie – Grzegorzowi Targońskiemu oraz Wojtkowi Bąkowi. Dziękuję autorom domowych wypieków. Przyznaję wstyd mi, bo do końca nie wiem, kim byli… Wiem natomiast, że stoły zapełniły wspaniałe ciasta. Dziękuję Krzysztofowi Czyżyckiemu, tradycyjnie już,  za zasilenie naszej imprezy w prąd.

   

I wreszcie nasi wspaniali Sponsorzy. Nie sztuką jest organizować imprezy posiadając na ten cel zabezpieczone środki. My ich od 4 lat nie mamy. Zaczynamy od ZERA. Tym bardziej doceniamy wkład Darczyńców. Ludzi ogromnego serca. W tym roku byli nimi: Firma „Manami”, Firma „3 Topole”, Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach, Firma „Kolorowe Pokoiki”, Piekarnia „Oskroba”, Firma Mark-Bud Kowalski i Spółka, „Auchan” Polskahttp://www.auchanlomianki.pl/, Salon Fryzjerski „Styl”, „Broplast Cukry”. Dziękuję Ewie Bryćko-Andruszczyszyn – redaktor naczelnej „TV Lider” za przekazanie na cel imprezy ogromnych jaj! Nie myślałem, że wzbudzą one pośród dzieci tak ogromne zainteresowanie  Dziękuję Joannie Cackowskiej – dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadowej –  za wypożyczenie nam wiaty, stołów i ław. Joasiu, stokrotne!

Wśród wspomnianych WSPANIAŁYCH są również osoby prywatne chcące zachować anonimowość. Pozostali do końca w cieniu imprezy. Zebrali jednak w podzięce już na początku ogromne brawa. Tylko tyle… i aż tyle!

Dziękuję wreszcie Zarządowi, pracownikom oraz wolontariuszom Fundacji Splotu Ramiennego „Otwarte Ramiona” a także właścicielom i pracownikom Prywatnego Przedszkola „Kids-Story” za to, że zechcieli kręcić tegoroczną imprezę razem z nami. Wasz wkład pozostanie nieoceniony!

  

Patronem medialnym imprezy „Szukamy Wielkanocnych Jajek”, jak co roku, był Łomiankowski Informator Społeczno Biznesowy „Łomianki.Info”. Dziękuję Maćkowi Moraczewskiemu, że od zawsze jest z nami.

Epilog…
Przygotowania do imprezy trwały nieco ponad miesiąc. Zaangażowanych w nią było kilkadziesiąt osób. Spotkania, telefony, uzgodnienia, aż wreszcie, na dzień przed imprezą – mailowa odprawa. Czy wszystkie pomysły zrealizowaliśmy? Hmmm… :) Do zobaczenia za rok!

Marcin ETIENNE

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.