9 edycja imprezy za nami!

Każda z nich zawsze jest inna. Wypełniona różnymi atrakcjami. Jedno je łączy. Uśmiechnięte dzieci. 9 edycja imprezy "Szukamy Wielkanocnych Jajek" za nami! Pozostały wspomnienia, zdjęcia i ogromna satysfakcja...

Po raz pierwszy od wielu lat organizując imprezę miałem ten komfort, że nie musiałem martwić się o jej finansowanie. Z pomocą przyszła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ponadto obok podmiotów prywatnych, w organizację włączyły się również gminne jednostki: Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Kultury oraz ZWiK. O nich jednak, za chwilę...

Nasza Droga Jubilatka Manami

W tym roku swoje 10 urodziny z wielką pompą obchodziła z nami Firma Manami - dystrybutor klocków LEGO. Przygotowywali się do tegorocznej imprezy z wielkim rozmachem. Niezliczona ilość klocków, stoliki dla najmłodszych, realizacja wspólnego projektu budowy naturalnej wielkości figury policjanta z 25 tysięcy klocków, dwie gigantyczne postaci Lego, liczne konkursy, nagrody, a na deser tort! Innymi słowy kawał świetnej zabawy!

  

Oddaliśmy blisko 10 litrów krwi!

Po raz drugi z rzędu gościliśmy KrwioBus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Akcja cieszyła się w zeszłym roku dużym powodzeniem. Stąd postanowiłem ją powtórzyć. Z roku na rok jesteśmy coraz lepiej przygotowani, a co ważne chętni do niesienia pomocy innym. W tym roku rejestracja dawców trwała nieco ponad 2 godziny. W tym czasie zgłosiło się do oddania krwi 31 osób. Krew w efekcie oddały 22 osoby. 9 osób z różnych przyczyn niestety krwi oddać nie mogło. Niezależnie, ogromne podziękowania dla wszystkich tych, którzy podjęli próbę oraz tych, co o Akcji, co najmniej... ciepło myśleli!

 

  

Z ostatniej chwili...

Miło mi poinformować, że w wyniku losowania spośród honorowych dawców krwi bagażnik rowerowy otrzyma Tomasz Domazer zaś z wizytą do salonu kosmetycznego "Pracownia Urody", z ufundowanym przez Joannę Toroniewską voucherem, będzie mogła udać się Anna Wolak. Wygranym gratuluję!

Kultura nie kłuje...

Centrum Kultury w Łomiankach przygotowało dzieciom gry i zabawy w stylu retro. Była gra w gumę, hula-hoop, gra w klasy i puszczanie jojo. Zainteresowanie było ogromne! Dodatkowo dzieci mogły własnoręcznie wytłoczyć sobie przypinki: "Kultura nie kłuje", czy imprezowe "Szukamy Wielkanocnych Jajek". Znaczki dzieci zabierały ze sobą na pamiątkę. Łącznie w czasie trwania eventu wykonano ich ponad 150! Centrum Kultury w duchu przyświecającej imprezie idei eko rozdawało gościom eko-kredki oraz eko-notesy. Ogromne podziękowania składam na ręce Janusza Zawadzkiego, dyrektora Centrum Kultury za znakomite nagłośnienie imprezy.

  

Gniotki podbiły serca maluchów!

Nikt tu nie liczył zużytych kilogramów mąki ziemniaczanej. Nauczyciele z Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Moja Szkoła" uruchomili w swoim namiocie produkcję gniotek. Na zainteresowanie dzieci nie trzeba było długo czekać. Stoły, przy których prowadzono zajęcia artystyczne (w tym malowanie, wycinanki) zgromadziły, jak zwykle, mnóstwo zainteresowanych. Żadne dziecko nie odeszło z pustymi rękoma...

  

Wspierali, zabawiali i jak zwykle... pomagali!

Ośrodek Pomocy Społecznej otworzył podczas imprezy swój punkt konsultacyjny. Można było przyjść i uzyskać fachową poradę na temat świadczeń rodzinnych, przyznawanych zasiłków i dodatków, karty dużej rodziny itp. Pracownicy Ośrodka przeprowadzili również zapowiadaną akcję "Miś Pocieszyciel". Wśród darczyńców rozlosowana została nagroda ufundowana przez Joannę Toroniewską - voucher na zabieg do "Pracowni Urody".

  

Ceramika jest jej pasją!

Paula Strojna-Dworzecka swoją pracownię ceramiczną prowadzi na terenie naszej gminy już od wielu lat. Jej pracownia cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na naszej imprezie kołem garncarskim zakręciła po raz drugi. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji, byście zobaczyli zachwyt dzieci uchwycony z zatopionymi rękoma w glinie.

  

Akrobacje z białą bronią w tle...

Zawodniczki Beaty Rybak z łomiankowskiej sekcji Gimnastyki Akrobatycznej IKS AWF zaserwowały obecnym podczas imprezy prawdziwą ucztę duchową. Na specjalnie rozłożonej macie mogliśmy podziwiać subtelne, pełne gracji, harmonii i delikatności układy gimnastyczne będące połączeniem tańca, baletu i akrobatyki. To był absolutny show!

  

Tuż obok Zbigniew Rybak, mąż Pani Beaty uczył dzieci fechtunku. W sporcie tym ważna jest zwinność i mobilność.
Ćwiczono pchnięcia, wypady i wycofania. Kombinacje parowań i ripost. Zachwyt dzieci nie miał końca. Były wśród nich takie, które z raz założonej odzieży ochronnej nie wychodziły aż do końca trwania imprezy.

  

Strzały... świstały!

Jak zawsze z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Grzegorz Targoński jest nie "tylko" mistrzem olimpijskim. Potrafi w iście mistrzowski sposób zainteresować dzieci łucznictwem. Od kilku już lat gościmy Grzegorza na naszych imprezach. Zawsze widok jest ten sam - ogromna kolejka zainteresowanych, by choć raz napiąć cięciwę i wypuścić strzałę w kierunku tarczy. Za trafienia w środek były jak zwykle nagrody...

  

Punkt informacyjny ZWiK

Staram się, by podczas organizowanych imprez dla dzieci również ich opiekunowie mieli zapewnione różne atrakcje. W zeszłym roku gościliśmy na naszym wiosennym evencie dystrybutora paneli fotowoltaicznych. W tym roku swój punkt informacyjny uruchomił Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Wraz z firmą Geokart - International Sp. z o. o. prezentowali oni mieszkańcom planowany przebieg sieci wod-kan oraz stan jakości wody w Łomiankach.

  

Obecność OSP zawsze budzi zainteresowanie!

Przyjechali dwoma pięknymi samochodami. Zaparkowali tak, by móc w najkrótszym możliwym czasie wyruszyć na akcję. Tego dnia nie musieli na szczęście tego robić! Ogromne podziękowania dla Bogdana Łacha, prezesa OSP w Łomiankach oraz Michała Naftyńskiego za wszystkie atrakcje, jakie przygotowali dla dzieci i ich opiekunów... Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszyła się wspinaczka z asekuracją. Zadaniem osoby wspinającej się było zdobywanie kolejnych poziomów wieży, które stanowiły skrzynki po napojach. Zabawa dostarczyła uczestnikom niezwykły wręcz zastrzyk adrenaliny połączony z duchem twardej rywalizacji. Rowerowe kaski otrzymały dwie osoby, które wykazały się największymi umiejętnościami - Zofia (13 poziom) i Sławomir (15 poziom). Gratulacje!

  

Fundacja "Byka za rogi" i jej wolontariusze

Tak! 27-go niewątpliwie chwycili byka za rogi! Przywieźli dwa przepiękne, zadbane koniki, które przez blisko trzy godziny bawiły nasze maluchy. Dali z siebie absolutnie wszystko! Radośni! Pełni zapału! Profesjonalni! Efekt? Zachwycone, uśmiechnięte dzieci... Pracownicy fundacji na co dzień zajmują się hipoterapią. Pomagają niepełnosprawnym dzieciom, w szczególności tym z autyzmem a także ich rodzicom w prowadzeniu terapii. Dziękujemy za to, że byliście z nami :)

  

 

Dzieci brutalnie rozprawiły się ze złodziejem czasu...

Jak zapowiadały, tak zrobiły. Marta Lipska-Gędziorowska z Paulą Strojna-Dworzecką były na imprezie i opowiadały dzieciom o swoim niezwykłym projekcie. O Ogrodzie Wyobraźni! Miejscu, które nie ma ścian, ani sufitów. Miejscu, które stanowi inspirację dla pozytywnego myślenia, tworzenia oraz wzmacniania wśród dzieci takich wartości, jak entuzjazm, ciekawość świata ,współpraca oraz zachwyt. Podczas imprezy dzieci z dziką radością rozprawiły się z laptopem - złodziejem czasu...

  

Alpaki Corazon* w Łomiankach

Dzieci je kochają, bo to zwierzątka niezwykle łagodne i przyjazne. Chyba najbardziej "uśmiechnięte" ze wszystkich, jakie znam. Ich najpotężniejszą bronią jest jedynie oplucie lub ucieczka... Stąd postanowiłem sprawić dzieciom radość i zaprosić Alpaki Corazon w Łomiankach na naszą imprezę. Uciechy było, co nie miara. Poznaliśmy Lucka i Alka. Mogliśmy karmić je marchewką, dotykać ich futra, zatapiając dłonie w grubą warstwę wełny niczym w pianie... Wspaniała, dostarczająca niezapomnianych doznań alpakoterapia. I tu pewna ciekawostka. Alpaki są hipoalergiczne. Ich wełna nie uczula i nie wywołuje alergii, dlatego też kołdry i poduszki wykonane z ich włosia znakomicie przyjmowane są przez alergików.

*) hiszp. corazon - serce.

  

Stowarzyszenie "Młode Łomianki"

Miło było Was gościć! Pewnie i odważnie poprowadziliście swój punkt informacyjny. Zgromadziliście wokół siebie podczas imprezy rzesze mieszkańców, w każdym wieku. Starszych informowaliście o Waszych celach. Pytaliście, co sądzą o powołanej niedawno Radzie Młodzieżowej. Najmłodszych zaś zabawialiście organizując dla nich konkursy z nagrodami. Wspaniale, że jesteście!

  

Przez żołądek do serca

Ogromne podziękowania dla Andrzeja Kucharskiego, właściciela firmy Master Gastro Team, Dorotce Lipińskiej oraz mojej żonie Karolinie za wspaniałe potrawy z grilla. Celince Nowosielskiej, Jej wnuczce Ali oraz Agnieszce Krakowiak za menu ormiańskich przystawek zawijanych w lawasz - naturalne ormiańskie pieczywo. Wszystko było wyborne. Po raz pierwszy posiłki serwowaliśmy na zastawie w 100% EKO. Wyeliminowaliśmy zbędne plastiki, zastępując je drewnianymi sztućcami, papierowymi talerzami, EKO kubkami itp. Woda oraz przyprawy i konserwy podawane były w szklanych opakowaniach. Marzyłoby mi się, by trend ten przyjął się na wszystkich imprezach organizowanych na terenie naszej gminy...

  
  

Specjalne podziękowania

Na koniec chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom za pomoc w organizacji 9 edycji imprezy "Szukamy Wielkanocnych Jajek". Dziękuję Mackowi Moraczewskiemu (lomianki.info) za przygotowanie materiałów promocyjnych, Danusi Gosz za wspaniałe pieczywo z piekarni "Grzybki", Basi Witkowskiej (Manami), Joannie Toroniewskiej (Pracownia Urody) i Pauli Wysockiej (Kolorowe Pokoiki) za wspaniałe nagrody, którymi mogliśmy rozdzielić dzieci i ich opiekunów. Dziękuję Markowi Kowalskiemu (MarkBud), Krzysztofowi Czyżyckiemu (arch1.eu) za użyczenie prądu niezbędnego do zasilenia imprezy, w tym KrwioBusa. Dziękuję pracownikom Wydziału Ochrony Środowiska za organizację sanitariatu. Dziękuję Agnieszce KrakowiakJurkowi Gregorczykowi, Rafałowi Jaszczukowi, Marcinowi Skrzypińskiemu, Markowi Mituniewiczowi, Waldkowi Fotkowi, Tomkowi Gąsińskiemu, Mateuszowi Eid... Dziękuję tym wszystkim, którzy dziś pozostają w cieniu imprezy. Bez Was ta impreza by nie powstała. Dziękuję Komendantom Straży Miejskiej oraz Policji za zapewnienie dyskretnej ochrony imprezy.

W tym miejscu podziękowania dla wiecznie kreatywnej Basi Mituniewicz. Razem z mężem zorganizowała kolejny raz z rzędu konkurs "obierkowy" dla dorosłych. Ufundowali oni nawet dla kilku zwycięzców - EKO nagrody. Basiu, arbitralnie podjąłem decyzję o przyznaniu jednej z nagród ufundowanych przez Joannę Toroniewską (Pracownia Urody) właśnie Tobie... :)

Dziękuję Darkowi Dąbrowskiemu i mojej Weronice za wspaniały serwis fotograficzny. Wykonali oni razem ponad 800 zdjęć!

Do zobaczenia za rok na jubileuszowej 10 edycji imprezy!
Marcin ETIENNE

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 06 maj 2019 01:38