Aktualności

Aktualności

Tu znajdziesz aktualne tematy związane z Dziekanowem Bajkowym, z Gminą... i nie tylko. Imprezy, spotkania, wiadomości, które cieszą, ale i te, co smucą. Słowem wszystkie newsy zebrane w jednym miejscu.

 • I tura Wyborów Prezydenckich

  Wybory Prezydenckie I tura (11 Obwodowa Komisja Wyborcza). Sołectwa: Dziekanów Bajkowy, Dziekanów Nowy, Dziekanów Polski, Kępa Kiełpińska. Frekwencja: 78%

  Wyniki głosowania w pozostałych Obwodowych Komisjach Wyborczych w Gminie Łomianki [LINK]

  Marcin ETIENNE

  Więcej...
 • Pańskie oko konia tuczy...

  Spotkałem się dziś na ulicy Kopciuszka z Inspektorem Nadzoru inwestycji wodociągowej prowadzonej na terenie Dziekanowa Bajkowego - Panią Martą Rypiną. W spotkaniu udział wzięli ponadto: przedstawiciel wykonawcy, Firmy SANTRO - Pan Jacek Trojanowski oraz Pan Robert Chychłowski z Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach Sp. z oo.
   
  Kilka ważnych informacji po dzisiejszym dniu. Do momentu wbudowania przewodów istnieje jeszcze możliwość zmiany lokalizacji tzw. zejść na teren posesji. W celu korekty usytuowania miejsca, w którym ma zostać ulokowane przyłącze należy wypełnić załączone podanie oraz formularz zgody na przetwarzanie danych, na dostarczonym rysunku zaznaczyć właściwą lokalizację przyłączy/odejść i złożyć je w siedzibie ZWiK bądź wysłać skan na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: ☎️ 501 761 401 (Wykonawca) bądź ☎️ 539 901 858 (Inspektor Nadzoru).
   
  Podczas wizyty Inspektora Nadzoru uczestniczyłem w uzgodnieniach nowych lokalizacji przyłączy u kilkorga mieszkańców. Odbywa się to rzeczywiście niezwykle sprawnie.
   
       
   
  Przy okazji słowo wyjaśnienia. Nie ma możliwości, by wykonawca układając instalację przekraczał granice działek. Zaślepiony przewód pozostawiany jest w granicy posesji. Dalej każdy właściciel wykonuje przyłącze do domu już we własnym zakresie. Przy czym istnieje możliwość zlecenia wykonania tej usługi ZWiK Łomianki Sp z o.o. Według mojej oceny - warto rozważyć taką ewentualność z uwagi na to, że to właśnie ZWiK będzie podmiotem odbierającym wykonane prace. Niebawem zamieszczę cennik usług.
   
  Tymczasem praca wre... Dziś ułożono kolejnych kilkaset metrów instalacji ❗️
   
  Marcin ETIENNE
  Więcej...
 • Wodociąg - inwestycja ruszyła!

  Inwestycja wodociągowa - rozpoczęta! Zgodnie z harmonogramem prac wykonywane są obecnie prace w ul. Kopciuszka. Następne będą: Baśniowa i Sienkiewicza. Mieszkańcy tych trzech ulic wyrazili już zgodę na poprowadzenie wodociągu. Prace prowadzone są metodą "bezwykopową". To oznacza, że co 100 metrów wpuszczana jest w grunt plastikowa rura, a dalej przeciągana jest ona już pod ziemią.

    

  Inwestycja będzie posuwała się tak szybko, jak szybko będzie następowało uzyskiwanie od właścicieli gruntów zgód na prowadzenie prac.

  Podpisanie umowy na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej

  Marcin ETIENNE

  Więcej...
 • Modernizacja placu zabaw przy ul. Waligóry

  Przedstawiam koncepcję przebudowy placu zabaw przy ul. Waligóry. Założenia projektowe zamieszczone zostały na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (link).
   
   
   
  Dla przypomnienia, plac zabaw powstał blisko 30 lat temu dzięki inicjatywie i ogromnemu zaangażowaniu ówczesnej Rady Sołeckiej, w szczególności mieszkanki - Pani Barbary Lewandowskiej. Pamiętam o tym i przy tej okazji - dziękuję!
   
  Marcin ETIENNE
  Więcej...