Aktualności

Aktualności

Tu znajdziesz aktualne tematy związane z Dziekanowem Bajkowym, z Gminą... i nie tylko. Imprezy, spotkania, wiadomości, które cieszą, ale i te, co smucą. Słowem wszystkie newsy zebrane w jednym miejscu.

 • Eko-Łomianki

  Na oficjalnym fanpage (Facebook) Urząd Miejski w Łomiankach zamieszczono foto relację z sympatycznego, wypełnionego ciepłem spotkania świątecznego z Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak.

  Naszą uwagę przyciąga jednak fakt, że spotkanie zorganizowane zostało z wykorzystaniem naczyń w 100% biodegradowalnych. Talerze z otrąb, które można było wszamać wraz z podawanymi potrawami oraz sztućce vegware - wykonane z materiałów w pełni kompostowalnych. Brawo Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Promocji i Mediów! Brawo Janusz Skonieczny - Radny Łomianek za swoją determinację w walce o "Eko-Łomianki".

   

  Podczas imprezy "Szukamy Wielkanocnych Jajek" zrobimy wszystko, by ograniczyć zbędne plastiki! Będzie to impreza EKO! Drewniane sztućce, papierowe tacki i kubki. Będziemy częstować Was wodą ze szklanych butelek...


  Póki co, kompletujemy zakupy... :)

  Marcin ETIENNE

  Więcej...
 • Współorganizatorzy wiosennej imprezy

  Tegoroczna impreza wiosenna dla dzieci organizowana jest we współpracy wielu firm i instytucji gminnych. Po raz pierwszy od wielu lat nie musimy się również martwić za co np. kupimy czekoladowe jajka :) 9 edycja wiosennej imprezy dla dzieci sfinansowana zostanie ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Kto będzie w tym roku z nami?

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach

   

  OPS otworzy u nas swój punkt konsultacyjny. Pracownicy podczas trwania imprezy będą do Waszej dyspozycji. Od 25.03 do 30.04 OPS organizuje cudowną akcję! Zbiórkę NOWYCH „Misiów pocieszycieli” dla dzieci – podopiecznych OPS. Zebrane misie będą towarzyszyły w codziennej pracy psychologom i pracownikom socjalnym placówek ds. interwencji kryzysowej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz Straży Miejskiej w Łomiankach. W sytuacji kryzysowej miś wręczony przez ratownika medycznego, lekarza, policjanta czy strażaka pomaga nawiązać kontakt z poszkodowanym dzieckiem.

  Dominika Kowalczyk - 27.04 włączamy się do prowadzonej przez Was akcji. Każdy kto przyjdzie na imprezę z misiem, nieważne jakim - dużym, małym kolorowym - byle NOWYM - i przekaże go OPS otrzyma od nas... gumisie :)

  Więcej informacji na temat zbiórki uzyskacie w na stronie OPS w Łomiankach, ul. Szpitalna 7 lub pod numerem telefonu 22 751 90 57.

  RCKiK w Warszawie

  Podczas imprezy "Szukamy Wielkanocnych Jajek Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa W Warszawie będzie z nami! Przy ul. Waligóry w Dziekanowie Bajkowym, nieopodal placu zabaw podstawiony zostanie KrwioBus - ogromne ambulatorium na kółkach. Wśród dawców rozlosujemy cenną (motoryzacyjną) rzeczową nagrodę :)

  Razem z Manami mamy 19 lat!

  Salon Manami - sprzedaż klocków LEGO obchodzi w tym roku swoje 10-lecie istnienia na klockowej mapie naszej gminy. Uwielbiane klocki LEGO przez wszystkich będą wszechobecne na imprezie „Szukamy Wielkanocnych Jajek”. Zachęcamy, by nie tylko wspólnie świętować nasze urodziny, ale także odkryć liczne niespodzianki, które czekają na wszystkich fanów LEGO i sympatyków Manami.

  Główną atrakcją będzie budowanie WIELKIEJ figury Policjanta z tysięcy klocków LEGO, dodatkowo będą stoliki do zabawy, będzie można zrobić sobie niezwykłe zdjęcie z pewnym gościem... Dla uczestników czekają nagrody. Jak są urodziny to nie zabraknie też pysznego tortu. To idealna okazja by razem poczuć się dobrze! Tego dnia w sklepie Manami na hasło URODZINY naliczane będzie 20% rabatu na wszystkie produkty!

  Impreza z olimpijczykiem

  Zapraszam do sprawdzenia się w konkurencji strzelenia z łuku. Strzelać każdy może... "trochę lepiej lub trochę gorzej" :) Podczas Imprezy "Szukamy Wielkanocnych Jajek" przygotuję dla Was bezpieczne stanowisko! Poczujesz się jak Robin Hood, choć sprzęt jakby nieco inny... /Grzegorz TARGOŃSKI/

  Hay Lawasz!

  Uśmiechnięci, pogodni - z pasją... W Sadowej otworzyła się w tym roku rodzinna polsko-ormiańska piekarnia Hay Lawasz. Czym jest lawasz i jak jest wypiekany? Hmmm...

  W ogromnej dzierży powstaje rozczyn. Po wymieszaniu trafia na stół produkcyjny. Tu ciasto jest dzielone i ważone na 240 g. porcje. Dalej uformowane ciasto w kształcie pączka trafia do specjalnych skrzyń i tam sobie przez godzinę rośnie. Przez ten czas piec nagrzewany jest do pewnej temperatury. Do jakiej? Nie zdradzę :)

  Wyrośnięte ciasto przepuszczane jest przez walec, po czym trafia ono na taśmę i przechodzi przez piec... Na końcu wychodzi wspaniały Ormiański chleb o nazwie Lawasz. Wszystkiego dogląda "babcia" - Celinka Nowosielska. Jej Córka Edyta szefuje linii produkcyjnej. W firmie pracuje na stałe 6 osób. Wszyscy oni urzekli mnie swoją niezwykłą wręcz gościnnością. Wspaniali, uśmiechnięci opowiedzieli mi o sekretach powstawania tego niezwykłego wręcz specyjału!

  Lawasz może być pałaszowany bez żadnych dodatków. Najczęściej jednak zawijane są w ciasto przeróżna smakołyki. Podczas imprezy wiosennej dla dzieci 27 kwietnia serwowany będzie w postaci mięsnej lub vege. Uwierzcie lub nie - jest to wspaniały rarytas! O czym będziecie mogli się przekonać już za niecały miesiąc...

  Wśród pięknej ceramiki...

  Drugi rok z rzędu po znalezieniu czekoladowych jajek możecie zajrzeć na stoisko Pracownia Ceramiczna Kamionka, ulepić coś z gliny, spróbować swoich sił na kole garncarskim lub po prosu obejrzeć nasze prace. Być może pokochacie glinę, jak my - od pierwszego wejrzenia. Zapraszamy!

  Jestem właścicielką pracowni, która na teranie Łomianek i gminy Czosnów już od 4 lat prowadzi warsztaty ceramiczne w szkołach i przedszkolach. Stacjonarnie Kamionka jest na ul. Herbowej 19 w Warszawie (tuż przy Woycickiego), gdzie również lepimy, toczymy, spędzając czas w stylu... slowlife. /Paula STROJNA-DWORZECKA/

  Z Pracownią Urody

  Miło mi powitać wszystkich uczestników - Tych Dużych i Tych Małych na kolejnej, 9. już edycji, imprezy "Szukamy Wielkanocnych Jajek". Jak co roku obfituje ona w wiele atrakcji. Mnóstwo rozrywki, ciekawych tematów i... pyszności.

  Ja z moją Pracownią również mamy dla Was pewną niespodziankę. Chociaż tym razem nie uda nam się fizycznie uczestniczyć w projekcie (siła wyższa, wybaczcie) to zawsze z ogromną przyjemnością dajemy kawałek siebie i swojej wiedzy "milusińskim" i ich opiekunom.

  Tym razem chcemy skupić się na odpowiednich nawykach pielęgnacyjno - higienicznych. Temacie zdrowych stóp, zdrowej cery i potrzebnej w tym względzie wiedzy.

  Kochani. Z mojej praktyki zawodowej wynika, że coraz więcej dzieci boryka się z kłopotami wrastających paznokci, ogryzania paznokci u rąk, czy chociażby nieprawidłowego ustawiania stóp podczas chodzenia. Kłopoty ze skórą spowodowane są najczęściej czynnikami alergizującymi, w tym: pokarmem, środkami myjącymi, piorącymi itp. A wierzcie mi to są bardzo istotne kwestie które niejednokrotnie zauważamy zbyt późno. Dlatego też to wszystko chcę zaoferować Waszym dzieciom. Bo czyż ich zdrowie nie jest dla nas najważniejsze? /Joanna TORONIEWSKA/

  Poznajcie Lucka, Hugo i Misiaczka...

  Alpaki Corazon w Łomiankach to miejsce w Łomiankach, gdzie każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie spędzając czas z alpakami. Smutni znajdą uśmiech, zadowoleni jeszcze więcej radości a zmęczeni na pewno odpoczną. 27 kwietnia - będziemy z Wami!

  Alpaki hodowane są w Ameryce Południowej, tak, jak u nas owce, w górach, tyle, że na wysokości 4500-5000 m.n.p. i też jak w Europie, przede wszystkim na wełnę. Jednak wełna z alpak jest tak miękka i nieuczulająca, że wyroby z niej można nosić na gołe ciało, i kilka razy cieplejsza od owczej. Inkowie nazywali alpaki i ich wełnę darem od Boga.

  Dla nas alpaki wyglądają wyjątkowo egzotycznie - długie szyje, ogromne oczy i wspaniale miękkie futro powodują, że każdy, kto do nas przychodzi uśmiecha się. Nietrudno nas znaleźć, Ale, Lucek, Hugo i Misiaczek mieszkają niemal w samym centrum Łomianek, w ogrodzie na końcu ulicy 22 września. Dzieci mają tu dodatkową atrakcję - plac zabaw, ze zjeżdżalnią, piaskownicą, ścianką wspinaczkową i huśtawkami. Życząc Wam Wesołych Świąt, mówimy Wam już dziś - do rychłego zobaczenia! /Agata i Jarosław KOWALSCY/

  Centrum Kultury w Łomiankach w stylu... retro!

  27 kwietnia br. w gminie Łomianki już po raz kolejny zostanie zorganizowana impreza pod hasłem „Szukamy Wielkanocnych Jajek". Impreza jest organizowana z odruchu serca, deklarujemy zatem naszą obecność w czasie całej, tegorocznej akcji. To dla nas ogromny zaszczyt.

  Co będzie się działo?

  Proponujemy odwiedzenie naszego stoiska, na którym zaproponujemy małą "podróż w czasie". Zapraszamy dzieci i rodziców do zabawy międzypokoleniowej i konkursu gier i zabaw sprzed lat: gra w kapsle, skakanie przez gumę, gra w klasy, jojo... Ideą będzie łączenie pokoleń i wspólna zabawa. Dorośli opiekunowie, rodzice, dziadkowie będą mieli szansę pokazać dzieciom swoje zabawy sprzed lat. Będzie okazja do wspomnień. Stworzymy mieszane wiekowo grupy i zorganizujemy mini zawody w 4 kategoriach / zabawach. Dodatkową propozycją będzie akcja „Zrób swój znaczek”. Dzieci będą mogły od podstaw stworzyć własny znaczek z hasłem przewodnim naszego Centrum „Kultura nie kłuje”, logo CK w Łomiankach i/lub hasłem imprezy „Szukamy Wielkanocnych Jajek”.

  Miło nam poinformować, że jako Centrum Kultury w Łomiankach zapewnimy również nagłośnienie oraz całą obsługę techniczną imprezy.

  Cieszymy się, że możemy pomóc i zaangażować się w tak zacne przedsięwzięcie. Na naszym stoisku nie zabraknie ulotek i kalendarium, z którego będzie można skorzystać przy planowaniu udziału w wydarzeniach kulturalnych w maju i czerwcu na terenie naszego CK w Łomiankach /Janusz ZAWADZKI/

  Punkt Informacyjny ZWiK

  27 kwietnia 2019 r. podczas imprezy „Szukamy Wielkanocnych Jajek” pracownicy ZWiK Łomianki Sp. z o.o. będą dostępni dla Państwa w zorganizowanym, specjalnie na tę okazję, Punkcie Informacyjnym.

  Na miejscu, każdy z Państwa będzie mógł zapoznać się z planami projektowanej sieci wod-kan obszarów sołectw: Sadowa, Dziekanów Nowy, tzw. Dziekanów Bajkowy, Kępa Kiełpińska oraz fragmentów sołectw Dziekanów Polski, Kiełpin oraz Dziekanów Leśny. Wszystko to w ramach przedsięwzięcia pt. „Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej na terenie gminy Łomianki – Etap IV”.

  Dodatkowo w Punkcie informacyjnym Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach pracownicy Laboratorium opowiedzą na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości związane z jakością dostarczanej wody na terenie Gminy Łomianki.

  Dla odwiedzających Punkt Informacyjny ZWiK Łomianki Sp. z o.o. mamy również… małą niespodziankę... /Robert CHYCHŁOWSKI/

  W Ogrodzie Wyobraźni!

  Podczas imprezy „Szukamy Wielkanocnych Jajek” opowiemy Ci o Ogrodzie Wyobraźni, którego pomysł narodził się w naszych głowach już dawno temu. Ogród Wyobraźni to miejsce, które jest królestwem dzieci. Bez ścian i sufitów, gdzie na łonie natury wzbudzamy dziecięcy entuzjazm, ciekawość świata ,współpracę i w końcu wielki zachwyt.

  Wycinek Ogrodu Wyobraźni zabierzemy ze sobą na to fantastyczne, rodzinne wydarzenie by zarazić Twoje dziecko radością odkrywania, kombinowania, tworzenia, a nawet psucia.

  Stawiamy na ekologię, dajemy rzeczom nowe, czasem zupełnie zaskakujące przeznaczenie. Pokażemy, że nie trzeba wybrać się w daleką podróż by ją odbyć. Co więcej przewodnikiem po tym miejscu szybko stanie się Twoje dziecko, które spróbuje z nami zbudować własną konstrukcję wodną, stworzy magiczny kubek, czy odkryje tajniki „nie-tkactwa”.

  Na więcej atrakcji, wyzwań, beztroski zapraszamy podczas Półkolonie Dzieci z Ogrodu Wyobraźni, które odbędą się zaledwie 5 minut od Łomianek. Wśród wszystkich osób, które dokonają zapisów w dniu Pikniku, zostaną rozlosowane 3 koszulki firmowe Półkolonie Dzieci z Ogrodu Wyobraźni. /Marta LIPSKA-GĘDZIOROWSKA i Paula STROJNA-DWORZECKA/

  IKS Łomianki

  Obecnie najwięcej angażujemy się w sferę sportową w sekcjach gimnastyki artystycznej i szermierki dla dzieci z Łomianek. Chętnie przygotujemy stanowiska do przeprowadzenia zabaw ruchowych i zręcznościowych dla dziewczynek i chłopców, także biorąc pod uwagę powyższe dyscypliny sportu. Dołożymy starań, aby zachęcić dzieci do czynnego udziału. Zawodniczki sekcji gimnastyki artystycznej zaprezentują się w pokazach - układy gimnastyczne z przyborami z akompaniamentem muzycznym. /Beata i Zbyszek RYBAK/

  Stowarzyszenie "Młode Łomianki"

  Jesteśmy młodymi osobami mieszkającymi na terenie naszej gminy, które postanowiły założyć Stowarzyszenie ,,Młode Łomianki", by zaktywizować młodzież w dziedzinach: społecznej, sportowej, oświatowej, kulturalnej i ekologicznej. Chcemy by młodzi ludzie zainteresowali się tematami związanymi ze społecznością lokalną oraz sprawami samorządowymi. Bierzemy aktywny udział w dyskusji dotyczącej powstania Młodzieżowej Rady Miejskiej. Choć działamy od niedawna bierzemy udział w różnych akcjach np. sprzątanie Jeziora Dziekanowskiego (Stowarzyszenie Przyjaciół Dziekanowa). Część z nas udzielała się społecznie lecz teraz połączyliśmy siły żeby jeszcze bardziej zadbać o sprawy które nas bezpośrednio dotyczą.

  Będziemy z Wami 27.04. Nie da się nas nie zauważyć. Bo choć nie bujamy w obłokach to nasze cele dojrzeć można... wysoko w chmurach. Będziemy częstować słodyczami i ciastami. Przeprowadzimy z dziećmi konkursy. Wśród młodzieży, która wypełni przygotowaną przez nas ankietę rozlosujemy sympatyczną nagrodę :) /Stowarzyszenie ,,Młode Łomianki"/


  PODZIĘKOWANIA

  Paulina Wysocka jest z nami, odkąd pamiętam. Jak nie ciałem to zawsze duchem. W tym roku tę niezwykłą autorkę ręcznie szytych przytulanek (Kolorowe Pokoiki), będzie można spotkać wśród uczestników imprezy. Rozglądajcie się. Najpewniej w okolicach stoiska Manami - sprzedaż klocków LEGO, bo Szymek, syn Pauli, jest prawdziwym fanem tych klocków. Od Pauli odebrałem właśnie wiatę i... przytulanki na nagrody. PaulaDziękuję Ci za <3 które włożyłaś w każde swoje rękodzieło.

  Joasia Toroniewska - właścicielka "Pracowni Urody" pakuje dla naszych Gości cudowne... nagrody :)

  Do zobaczenia 27 kwietnia!

  Marcin ETIENNE

  Więcej...
 • Wiosenne porządki ;)

  Drogi Sąsiedzie, posiadaczu ogromnego sadu przy ulicy - Kaczki Dziwaczki. Przyznaję, to ja naruszyłem Twoją prywatność. Przekaż mi dziesiątą część swojej działki, a będę Ci takie porządki robił dwa razy do roku.

          

  Telewizor i obręcze pozostawiłem przy Twojej bramie wjazdowej. Odwieź to proszę to na GPSZOK. Elektroniki - nie zbieram. Resztę zabrałem do siebie. Szkoda mi było worków... :)

  Marcin ETIENNE

  Więcej...
 • Przygotowania ruszyły!

  Jupppi! Właśnie ruszyły przygotowania do 9 edycji imprezy dla dzieci "Szukamy Wielkanocnych Jajek"!

  Najciekawsze jest to, że nawet ci, którzy choć raz uczestniczyli w tej imprezie - nie wiedzą do końca, jakich atrakcji mogą się spodziewać... :) Jedno jest pewne. Czekoladowych jajek nie zabraknie. Będzie ich w tym roku równo 1000! Najważniejszy atrybut już zabezpieczony!

  Miło mi poinformować, że po raz pierwszy od wielu lat współorganizatorem imprezy będzie Urząd Miejski w Łomiankach! Udział swój zapowiedziało Centrum Kultury w Łomiankach oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach. Ponieważ zeszłoroczna akcja krwiodawstwa zakończyła się pełnym sukcesem, również w tym roku Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa W Warszawie podstawi swój KrwioBus. Swoje okrągłe 10-lecie działalności świętować będzie z nami Manami - sprzedaż klocków LEGO. Jak co roku oficjalny patronat medialny nad 9 edycją imprezy obejmie Łomiankowski Informator Społeczno Biznesowy Lomianki.info.

  Więcej informacji... już niebawem :)

  Marcin ETIENNE

  Więcej...